Apie mus |Kontaktai |DUK |Klauskite Kėdainių miškas - Miškų ūkis Kėdainių miškas - Miškų ūkis Kėdainių miškas - Miškų ūkis

UAB “Kėdainių miškas”

Birutės g. 8, Kėdainiai, LT-57175
Tel. 8 687 23139
El. paštas info@kedainiumiskas.lt
Tinklalapis www.kedainiumiskas.lt 

Pirmadienis-Ket 08.00-17.00
Penktadienis 08.00-15.00.

 

keleivių vežimas, siuntų gyvūnų vežimas keleivių vežimas iš/į Lietuvą Lenkiją Vokietiją Belgiją Prancūziją Ispaniją Angliją, keleivių vežimas, siuntų gyvūnų vežimas keleivių vežimas iš/į Lietuvą Lenkiją Vokietiją Belgiją Prancūziją Ispaniją Angliją keleivių vežimas, siuntų gyvūnų vežimas keleivių vežimas iš/į Lietuvą Lenkiją Vokietiją Belgiją Prancūziją Ispaniją Angliją, keleivių vežimas, siuntų gyvūnų vežimas keleivių vežimas iš/į Lietuvą Lenkiją Vokietiją Belgiją Prancūziją Ispaniją Angliją keleivių vežimas, siuntų gyvūnų vežimas keleivių vežimas iš/į Lietuvą Lenkiją Vokietiją Belgiją Prancūziją Ispaniją Angliją, keleivių vežimas, siuntų gyvūnų vežimas keleivių vežimas iš/į Lietuvą Lenkiją Vokietiją Belgiją Prancūziją Ispaniją Angliją
 
Miškų ūkis
Medžioklė – taip pat miško ūkio dalis

Pastaruoju metu didelio dėmesio susilaukia paukščių (slankų, kurapkų, ančių) medžioklės, kurios organizuojamos drauge su Švedijoje įsikurusia italų kompanija “Club Scandinavia”. Italijos medžiotojams Lietuva yra patogesnė šalis nei Latvija ar Estija geografiniu atžvilgiu – šie medžiotojai dažnai keliauja savo automobiliais, kartu vežasi specialiai paukščių medžioklei dresuotus ir labai mylimus savo šunis.
Tuo tarpu klientai iš kitų šalių pvz. Danijos, Vokietijos, Olandijos, Anglijos labiau mėgsta stambiosios faunos (t.y. elniu, šernų, stirnų) medžiokles – palaukymines iš bokštelių, ir ypač medžiokles su varovais.
Stengiamės kuo daugiau medžiotojų nukreipti į privačius klubus ir būrelius, kad gautos už medžiokles pajamos butų kuo efektyviau panaudojamos – t.y. miškų priežiūrai, žvėrelių veisimui, pašarams, bokštelių statybai. Ir kuo geriau privatūs Lietuvos miškininkai, medžiotojai tai suvoks, tuo mažiau išlaidų turės ir jie patys asmeniškai (nario mokestis ir pan.). Pajamas gauna ne tik medžioklės plotų valdytojai, bet taip pat ir transporto kompanijos, viešbučiai, kaimo turizmo sodybos, restoranai, kavinės ir įvairios kitos įmonės, kurios suteikia darbo vietas Lietuvos gyventojams ir moka mokesčius į mūsų valstybės biudžetą.
Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, įsigaliojo tokia pat medžioklinių ginklų įvežimo ir išvežimo tvarka kaip ir kitose Europos Sąjungos šalyse – tereikia turėti Europos Sąjungos šaunamojo ginklo pasą. Jokių papildomų leidimų iš Policijos Departamento ar keleivių deklaracijų pildymo.
Taip pat organizuojame pramoginį - sportinį šaudymą, sportingą, seminarus bei apmokymus medžiotojams Lietuvoje ir užsienyje (Lenkijoje, Vokietijoje, Skandinavijos šalyse ir kt.), medžioklės trofėjų parodas, žvejybą.

Žvėrių daroma žala žmogui ir gamtai

Turbūt ne vienam gyventojui teko susidurti su žvėrių padaryta žala – šernų išknystomis bulvėmis ar kitaip nuniokotais pasėliais, bebrų nugriaužtais medžiais ir padarytomis užtvankomis. Šiuo metu pagal Lietuvos Respublikos Aplinkos Ministerijos nustatytus medžioklių terminus, pavyzdžiui bebrus yra galima medžioti tik nuo rugpjūčio 1d. iki kovo pabaigos. Rekomenduotume Aplinkos apsaugos ministerijai reglamentuoti įstatymu, kad privačių miškų ir laukų savininkai savo nuožiūra, įvertindami jų populiaciją ir kiekį bei daromą žalą ir vadovaudamiesi sveiku protu, patys galėtų nuspręsti kiek galima medžioti žalą darančių gyvūnų.

Užsienyje (pvz. Skandinavijos šalyse) plačiai naudojamos cheminės priemonės, apsaugančios jaunuolynus nuo kanopinių žvėrių niokojimo. Reikėtų Lietuvoje populiarinti ir plačiau aiškinti privačių miškų savininkams apie šių medžiagų panaudojimo efektyvumą.
Šiuo metu pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, žvėrių daromą žalą turi atlyginti šiais plotais besinaudojantys medžiotojai – tiek valstybinės miškų urėdijos, tiek privatūs medžiotojų klubai bei būreliai. Reiktų ieškoti kompromiso ir abipusio supratimo tarp savininko ir medžiotojų, ūkininkui prieš sodinant įvairias kultūras, nemaišytų pasitarti su medžiotojais ką ir kur geriau būtų sėti ar sodinti, kur geriau statyti bokštelius arba rekomenduotume pasėlius atsitverti tvora, kad žvėrys darytų kuo mažiau žalos.

Laukinės faunos globa ir priežiūra

Visiems yra suprantama, kad atėjus šaltai žiemai - laukiniai paukščiai ir žvėrys tikisi sulaukti ir žmonių pagalbos.
Tuo gali pasirūpinti tiek medžiotojai, tiek ūkininkai, tiek ir visi gamtai neabejingi žmonės.
Organizuojant atskiras šėryklas miškuose ar tarpmiškiuose sudarysime galimybę išgyventi žvėrims, taip pat pripratinsime juos labiau maitintis miškuose, neišeinant iš miško ir darant kuo mažiau žalos. Vasarą miško aikštelėse sodinkime bulves, žirnius ir kitas grūdines kultūras, o žiemą į tas pačias vietas vežkime pašarų atliekas.

Reikėtų naikinti valkatas šunis, kates, paukštvanagius, vištvanagius, šarkas ir pilkąsias varnas, lapes. Kiek begalėdami, kiekviena proga priminkime, kad negailestingi žmonės nenaikintų naudingų paukščių lizdų, jų kiaušinėlių ir pačių paukštelių. Rūpinkimės, kad nebūtų gaudomi, kankinami ir naikinami žvėrys.
Labai svarbu, kad žvėrys vasarą turėtų tinkamas girdyklas, o taip pat ir reikiamą jų kiekį. Todėl reikia išvalyti senas girdyklas, nes prikritę lapai, šakos ir kita ilgainiui ima pūti, rūgti, vanduo nuo jų įgauna neskanų skonį ir žvėrys tokia girdykla naudotis negali. Ten,kur girdyklų per maža, pasistenkime padaryti jų daugiau, kad žvėreliai, užėjus vasaros karščiams, nekęstų troškulio ir nereikalingai nevargtų.

Ten, kur yra elnių, stirnų, danielių, reikia įtaisyti druskos laižyklas. Jos daromos taip: padaryti keturkampę medinę dėžę, kurios ilgis ir plotis po 75 cm, aukštis 50 cm. Šią dėžę reikia įkasti į žemę taip, kad jos viršus būtų sulig žemės paviršiumi. Į šia dėžę dedama 80 kg druskos. Druską dėti sluoksniais su plūktu moliu. Apatinis sluoksnis turi būti molio, kitas druskos, vėliau vėl molio ir taip iki viršaus, bet viršutinis sluoksnis turi būti druskos. Molio sluoksnius, kurie turi būti 3-5 cm storumo, reikia suplūkti ir tik tada pilti druską. Druskos sluoksniai turi būti aplaistomi ir suspaudžiami. Viršutinį druskos sluoksnį reikia daryti apvaliai iškilą, kad nuo jo galėtų nutekėti vanduo, o žvėreliams patogiau laižyti. Aplink šią dėžę, dviejų metrų atstumu reikia nuimti velėną ir išbarstyti smėliu, kad lengvai būtų galima suprasti kiek ir kokie žvėrys naudojasi šia laižykla.
Ypač žiemos mums parodo, kaip yra svarbu rūpintis žvėrelių maitinimu. Ne kiekvieną žiemą gyviai gali rasti pakankamai maisto. Čia į pagalbą turi ateiti žmogus, ir ne tik medžiotojas. Žvėris žiemą būtinai reikia maitinti. Jei iš anksto nepasirūpinsime paruošti maisto žiemai , vėliau gali ir nepasisekti. Tad pavasarį paruoškime žemę ir sėkime tinkamą žvėrims pašarą, ganyklas skirtas žvėrims, išakėkime, kad neliktų samanų, reikia apibarstyti pelenais, o jei jų truktų – kompostu.
Jei kalbėti apie žvėrių maitinimą ir pašarų paruošimą žiemai, pirmiausia turime žinoti, kuo kurie žvėrys minta ir kas kokiems gyviams tinka.

Briedžiai minta žaliu augaliniu maistu, kurio pagrindą sudaro pilkasis karklas ir pušys. Jie mėgsta purienas, pupalaiškius, ožkaberžius, paparčius, alksnių, beržų, drebulių ir karklų žievę, šakas, ataugas ir lapus. Briedžiai džiovintų dobilų ir šieno neėda, todėl iš anksto paruošti pašaro žiemai jiems negalima. Pašarą ir vietą jie pasirenka patys, tik žmogui reikia pasirūpinti, kad jie iš tų vietų nebūtų baidomi. Ten, kur briedžiai apsigyvena, nereikėtų šienauti pievų, uogauti ir grybauti, arti važinėti ir žiemos metu, kad išbadėję vilkai jų nepultų, reikėtų duoti vilkams dvėselienos.

Elniai, stirnos, danieliai maitinasi laukinėmis obelimis, šermukšniais, kaštonais, bukais, gudobelėmis, kadagiais, šeivamedžiais, uogienojais (avietėmis, gervuogėmis, girtuoklėmis, bruknėmis), gebenėmis, rugiais, saulėgrąžų gumbine, galvijiniais kopūstais, ropėmis, bulvėmis, lubinais, Sachalino grikiais ir minkštųjų medžių veislės žieve, pumpurais, šienu, dobilais. Žiemos metu geriausia šiuos žvėrelius šerti džiovintomis vantomis. Jos daromos taip: birželio pabaigoje, liepos mėnesio pradžioje nupjaunama ąžuolų, drebulių, kanadinių ir juodųjų topolių, didžialapių ir mažalapių liepų, klevų, beržų svyruoklių, guobų pusantro metro ilgio metūgliai ir surišamos 20-30cm storumo vantos, kurios džiovinamos pavėsyje. Išdžiovintas vantas gerai pabarstyti druska.

Šernai ėda ąžuolo giles, kaštonų sėklas, lazdyno riešutus, laukines kriaušes ir obuolius, bulves, saulėgrąžų gumbines ir įvairių javų sėklas.

Kiškiai minta obelaičių, akacijų trapiųjų gluosnių, žilvitkarklių, baltojo topolio ir drebulės žieve. Todėl, ruošiant kiškiams žiemai maistą, minėtus augalus reiktų kelme nupjauti, kad šie išleistų daugiau jaunų atžalų , kuriomis ir maitintųsi kiškiai. Be to, kiškiai ėda dobilus, šieną, nekultas avižas, runkelius, morkas, kopūstus ir kiškiakrūmius.

Kurtiniai minta spygliuočių kankorėžių jaunomis užuomazgomis, pumpurais, smulkiais spygliais, ąžuolo gilėmis, buko riešutais ir įvairiausiomis uogomis. Kurtiniai labai mėgsta ramumą. Tose vietose, kur dar yra kurtinių , reiktų supilti smulkaus žvyro ir stambaus smėlio krūvas.

Tetervinai minta beržo žirginėliais, grikiais, iškultomis ir nekultomis avižomis, kadagio ir kitomis uogomis. Jiems irgi reikalingas smėlis ir žvyras.

Kurapkos maitinasi rugiais, kviečiais, grikiais, sugrūstomis bulvėmis, kapotais gyvuliniais kopūstais ir susmulkintomis ropėmis. Kurapkoms reikalingas smėlis.

Medžiotojo etika

Labai svarbi yra medžiotojo etika. Žmogų galima vadinti medžiotoju, ne tada kai jis turi šautuvą ir juo pyškina žvėris. Tie, kuriems aktualu tik žvėrių žudymas, jokiu būdu negali vadintis medžiotojais. Jie – vien tik “šauliai – mėsininkai” ir žvėrių naikintojai.Iš tikro medžiotojo reikalaujamas idealus gyvių ir medžioklės supratimas, tinkamas nusistatymas dėl gamtos, jos įvykių ir kūrinių. Kai kuriems svarbiausia materialinė medžioklės pusė, t.y. sumedžiotos mėsos kiekis. Tikram medžiotojui visų pirma rūpi žvėrių ir gamtos priežiūra, poilsis gamtoje po sunkios darbo dienos ar savaitės, pabėgimas iš pilno triukšmo, fabrikų ir mašinų išmetamų medžiagų miesto, pabuvojimas gamtoje ir neišdildomi įspūdžiai, o tik antroje vietoje šaudymas. Tikras medžiotojas nėra gamtos žalotojas, o jos mylėtojas. Planingai šaudydamas žvėris, jis turi išlyginti gamtos trūkumus kokybės ir kiekybės atžvilgiu.
Medžiotojo elgesys su pašautu žvėrimi parodo, kokiai kategorijai jis priklauso. “Šaulys – mėsininkas” ieškos pašauto žvėries tik tuo atveju, jei jis gailėsis prarastos mėsos, tikras gi medžiotojas, nesigailėdamas nei laiko, nei triūso ieškos pašauto gyvūno, nors ir menkiausios vertės, nes jis gailėsis jo kančių ir skausmų. Labai svarbu medžiotojui tvarkingas ir gerai prižiūrėtas medžioklinis šautuvas, nes tik tada galima pasitokėti šautuvo ir savo jėgomis ir tik tada medžioklė teikia tikrą džiaugsmą ir malonumą. Su blogais ir netvarkingais užlaikytais šautuvais rizikuojami sunkiausi šūviai ir gyvūnai, tik sužeisti kur nors pakrūmyje nusibaigia kančiose. Tikras medžiotojas niekada nešaus, jei jis abejoja dėl šūvio tikslumo, jis visada atmena, kokias kančias jis suteikia žvėriui, į jį tiksliai nepataikęs. Apskritai, gerai pataikytas, be skausmų užmuštas žvėris medžiotojui sudaro daug didesnę garbę, negu, nors ir iš labai tolimos distancijos pašautas, kuris žaizduotas kankinsis, o jį suradus dar reikės pribaigti. Skirtumas tarp medžiotojo ir “šaulio – mėsininko” glūdi etikoje, t.y. medžioklės tikrame supratime ir tos medžioklės praktikoje. Jau laikas visiems medžiotojams ir tokiems, kurie norėtų jais būti, suprasti, kad medžioklė yra šaltinis įgauti naujoms jėgoms dirbti kasdieninį darbą, atstatyti nervus; bet svarbiausia medžioklė duoda mums galimybę nenutraukti ryšio su gamta, su visu jos grožiu ir visa jos didybe.

back   Atgal

 

UAB “Kėdainių miškas”

Birutės g. 8, Kėdainiai, LT-57175
Tel. 8 687 23139
El. paštas info@kedainiumiskas.lt
Tinklalapis www.kedainiumiskas.lt 

Pirmadienis-Ket 08.00-17.00
Penktadienis 08.00-15.00.

 

 
UAB "Kėdainių miškas" - Miško pirkimas su žeme, Miško pirkimas iškirtimui visoje Lietuvoje Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos , web design, seo